Rakovina hrubého čreva a konečníka (kolorektálny karcinóm – KRCa) je v Európe druhým najčastejším typom zhubného ochorenia a zároveň druhou najčastejšou príčinou úmrtí medzi onkologickými pacientmi. Jej výskyt stále rastie. Je to pritom typ rakoviny, ktorému sa dá do významnej miery predchádzať včasnou realizáciou preventívnej kolonoskopie

Preventívna prehliadka konečníka a hrubého čreva kolonoskopom poistenca nad 50 rokov raz za desať rokov alebo poistenca so zvýšeným rizikom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a konečníka bez vekového obmedzenia raz za päť rokov sa plne uhrádza na základe verejného poistenia.

Naše pracovisko je zaradené medzi pracoviská, ktoré vykonávajú takéto vyšetrenia.
Aby ste sa ho mohli zúčastniť, stačí aby ste sa objednali v našom gastroenterologickom centre, alebo môžete absolvovať vyšetrenie stolice na skryté krvácanie cestou obvodného lekára, ktorý vás následne odošle na toto vyšetrenie. Na našom pracovisku je možné aplikovať aj metódu tzv. bezbolestnej kolonoskopie, ktorá prináša výrazné zmiernenie obtiaží počas výkonu. Sedácia pacienta, t.j. podanie injekcie na žiadosť pacienta, je u nás samozrejmosťou. Veľkou výhodou je, že všetci naši lekári majú aj dlhoročné skúsenosti z pracoviska NOÚ Klenová, Bratislava. A je teda prirodzené, že riešia všetky nálezy, buď priamo počas prvého vyšetrenia, alebo následne v spolupráci so svojimi kolegami z NOÚ.

Objednávací formulár

ak sa chcete k nám objednať na vyšetrenie, kliknite prosím na button nižšie.

Ako sa Vám u nás páčilo? Ohodnoťte nás tu, alebo nám napíšte aj textovú recenziu na úvodnej stránke klikom na tlačidlo "napísať recenziu", ďakujeme, veľmi si to vážime!

Tvoje hodnotenie

Zdieľaj na sociálnych mrežiach

Ako sa Vám u nás páčilo?

nechajte nám Vaše hodnotenie